Praktiskais trīs dienu apmācību cikls


"No idejas līdz rīcībai – lēmumu pieņemšanas psiholoģija"
 

Lēmuma pieņemšanas process ne vienmēr ir viegls, it īpaši, ja runa ir par biznesu un tā attīstību. Neapšaubāmi, mēs visi vēlamies pieņemt uz izaugsmi vērstus lēmumus gan ikdienā, gan biznesā. Semināru cikla “No idejas līdz rīcībai – lēmumu pieņemšanas psiholoģija” katrā nodarbībā dalībnieki uzzinās par kādu no lēmuma pieņemšanas teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem. Tā ir iespēja uzzināt vairāk par to, kā nonākt pie veiksmīgiem risinājumiem un pareizajiem lēmumiem.


Apmācību norises laiks: 15. decembris, 17. decembris un 21. decembris no plkst. 10.00–14.00


Apmācību iespējas:

E-APMĀCĪBAS TIEŠSAISTĒ, videokonferences formātā – pēc dalībnieka vēlmēm pieejams gan pilnais režīms ar iespēju divpusējai komunikācijai ar pasniedzēju un citiem apmācību dalībniekiem, gan arī tikai skatītāja režīms. 

Cena: ar “Biznesa uzrāviens” līdzfinansējumu (vēl pieejams!) – tikai EUR 99
 + PVN

Apmācību organizators: biznesa izglītības centrs "Biznesa Akadēmija". Cenā iekļauti apmācību materiāli.

Par dalību apmācībās tiek izsniegta biznesa izglītības centra "Biznesa Akadēmija" apliecība elektroniskā (PDF) formātā.
 


APMĀCĪBU VADĪTĀJA: 
Mg.psyhol. un Mg.publ.relat. Anita Rošāne ir profesionāla pasniedzēja, kura katru tikšanos ar auditoriju padara par neaizmirstamu emociju un zināšanu apmaiņu. Pēc katras lekcijas klausītāji iegūst kādu sev vērtīgu atziņu, jūtas iedvesmoti, bagātināti un pacilāti – gatavi jauniem izaicinājumiem! Pasniedzēja ir organizāciju psiholoģe, kura papildina savu kvalifikāciju profesiju jeb amatu psiholoģijā, kā arī ieguvusi otro izglītību sabiedriskajās attiecībās. Vada nevalstisko organizāciju. Pēdējo desmit gadu laikā sekmīgi novadījusi aptuveni 1500 pasākumu. Sadarbības partneri: NVO alianse, NORDEA biznesa skola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Valsts reģionālās attīstības ministrija, Valkas, Aizkraukles un Ķeguma novada pašvaldības, SIA GMG grupa u.c. 


“Biznesa Akadēmija” ir profesionāls biznesa izglītības centrs, kas darbojas jau no 2009. gada un kura rīkotajos semināros sniegtās zināšanas palīdz uzņēmuma tālākattīstībai un izaugsmei. Šobrīd izglītības centrā tiek piedāvātas vairāk nekā 20 pieprasītākās izglītības programmas, ietverot tādas jomas kā mārketings, reklāma, pārdošana, psiholoģija, komunikācija un citas.APMĀCĪBU PROGRAMMĀ:
 

Semināru cikla “No idejas līdz rīcībai – lēmumu pieņemšanas psiholoģija” katrā nodarbībā dalībnieki iepazīstas ar kādu no lēmuma pieņemšanas teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem. Visās nodarbībās tiek nodrošināts emocionālais kommforts, psiholoģiskā labsajūta, definēts un uzraudzīts efektīvas grupas dinamikas proncips, kā, piemēram,  empātijas. Teorija mijas ar viedokļu apmaiņu, tiek veicināta grupas dalībnieku spēja efektīvi reflektēt personisko pieredzi, tādā veidā stimulējot indivīdu personisko un profesionālo attīstību. 


🔹Pirmā nodarbība: Tiek sniegtas atbildes – kāda loma ir izvēlei lēmuma pieņemšanas procesā un kā to ietekmē indivīda spēja noformulēt mērķi.


🔹Otrā nodarbība: Kas ir “heiristika”. Ieskats par dažādām lēmuma pieņemšanas shēmām un kā dažādi cilvēki pieņem lēmumus. Lēmuma pieņemšas modeļi un konkrēti ieteikumi (soļi), kā pieņemt izvēli.

🔹Trešā nodarbība: Lēmumu pieņemšanas process un padomu, emociju loma tajā. Kāda ir sekmīga lēmuma saikne ar vadītāja (indivīda) personību. Praktiski lēmuma pieņemšanas soļi, klienta situācija.


Satura vadlīnijas:​


Lēmuma procesa pieņšamanā svarīgākā loma ir izvēlei, tāpat procesu var definēt kā spēju izšķirties un veidot efektīvus un reizē elastīgus plānus dažādu situāciju risināšanai ar mērķi tuvināt sevi vēlamo mērķu sasniegšanai.  Lēmuma pieņemšanas soļi. 

Heiristika (Gerds Gigerencers). Heiristika, mūs vada, ne tikai pērkot mašīnu, bet arī flirtējot, braucot ar mašīnu – vienvārdsakot, visur, kur mūsu limbiskā sistēma var izmantot salīdzināmo pieredzi. Šī iemesla dēļ cilvēki izmanto vienkāršu triku: vispārina ne tikai gadiem krātu pieredzi, bet arī vienreiz notikušus emocionālus atgadījumus. 

Padoma saņemšana bieži var pakļaut lēmuma ņēmēju iespējamam konfliktam starp saņemto padomu un savu iepriekšējo nostāju. 

Lēmumu pieņemšanas process un posmi. Motivācija un emociju nozīme lēmuma pieņemšanā. 
Emocionālā daļa ietver noteiktus psiholoģiskos stāvokļus, kuriem ir nozīme izziņas koordinēšanā, iekšējās fizioloģijas, jūtu intensitātes un ārējās uzvedības, impulsu vadīšanā (Speekenbrink & Shanks, 2013). 


 
Biznesa izglītības centrs "Biznesa Akadēmija"
Tālrunis 20355559
E-pasts: info@seminari.lv

Lai pieteiktos apmācībām "No idejas līdz rīcībai – lēmumu pieņemšanas psiholoģija", lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu:

Vārds, uzvārds
Uzņēmums
Tālrunis
E-pasts